czwartek , 24 czerwca 2021

Złodziej uciekał na rowerze, zapamiętali go bo nie miał maseczki?

Policjanci przyjechali do włamania do garażu na os. Polne. Sprawca uciekł ale  jego rysopis został zapamiętany. Złodziejaszek szybko trafi do celi.

Złodziej specjalizował się we włamaniach do garaży, altan ogrodowych, niszczył też cudze mienie. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać, natomiast młody mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do garażu doszło w minionym tygodniu. Mieszkaniec zawiadomił policję, a złodziej na widok zgłaszającego uciekł na rowerze. Rysopis podejrzanego podany policjantom pozwolił na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawcy, którym okazał się 19 – letni mieszkaniec Lubinia. 

Młody mężczyzna ma wiele na sumieniu. Mundurowi udowodnili 19 – latkowi kilka kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem do garaży na terenie Lubina. Mężczyzna kradł wszystko, co później sprzedawał przygodnie spotkanym osobom. Między innymi rowery, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, felgi aluminiowe. Sprawca przyznał się również do kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych, z których wyniósł przedmioty znajdujące się w jego zainteresowaniu, m. in. telewizor i elektronarzędzia.

To jednak nie koniec przestępczej działalności lubinianina. Kryminalni udowodnili mu kradzież akumulatora z samochodu osobowego i kolekcji płyt CD. 19 – latek przyznał się także do zniszczenia 2 kamer zamontowanych nad jednym z garaży i uszkodzenia trzech drzwi garażowych.

Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego przedstawili już zatrzymanemu zarzuty. Za popełnione przestępstwa 19 – latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Sprawdź także

Okradał górników, kiedy ci pracowali

54-letni złodziej już jest w rękach policji. Okradał górników, kiedy ci pracowali. Złodziej grzebał w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com