piątek , 30 lipca 2021

Są ranni. Krajowa trójka w Lubinie zablokowana

Dwie osoby poszkodowane, uszkodzony autobus i naczepa ciężarówki. Pozostałym pasażerom nic się nie stało. Autobus wjechał w ciężarówkę.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 15 na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Przemysłową. W ul. Przemysłową skręcał ciężarowy daf z naczepą na poznańskich numerach rejestracyjnych. W tył skręcającej naczepy wjechał autobus na lubińskich tablicach. Jechało nim 13 pasażerów. Dwóch odniosło lekkie obrażenia, jednak na wszelki wypadek zostali przewiezieni do szpitala na szczegółowe badania. Poszkodowany był również kierujący autobusem. Rozbita szyba pokaleczyła mu ręce.

Na miejsce wysłano strażaków zawodowych, a także na wsparcie jednostkę JRGH z ZG Lubin i OSP Krzeczyn Wielki i Księginice. Nie było bowiem pewności co do liczby osób poszkodowanych.

Stara droga nr 3 jest zamknięta dla ruchu. Na miejscu pracują już policyjni technicy. Zorganizowano objazdy ul. Przemysłową i w kierunku Krzeczyna dla jadących do Legnicy na węzeł drogowy S3 Lubin Zachód. Kierowcy jadący z Legnicy do Lubina, najlepiej aby wjeżdżali do miasta zjazdem Lubin Zachód na ul. Chocianowską.

Fot. Marcin Rzepka. 

Sprawdź także

Okradał górników, kiedy ci pracowali

54-letni złodziej już jest w rękach policji. Okradał górników, kiedy ci pracowali. Złodziej grzebał w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com