piątek , 30 lipca 2021

O włos od tragedii, piesi wbiegli na czerwonym…

Nie popisała się rodzina, która na czerwonym świetle wtargnęła na pasy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Polskie prawo całkowicie zabranie przechodzenia przez przejście dla pieszych kiedy świeci się czerwone światło. Mimo tego odważnych nie brakuje. Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników. Jechał w kierunku pętli na Ustroniu IV w Lubinie. Zatrzymał się na światłach na przejściu dla pieszych koło Biedronki przy ul. Jana Pawła II. Najpierw przebiegła dwójka młodzieńców, a w chwilę po nich na wtargnięcie na przejście zdecydowała się trzyosobowa rodzina. Od tragedii dzieliły ich centymetry.

Kiedy zapaliło się zielone światło dla aut na przejście dla pieszych na lewym pasie wjechał ford focus.

Przypominamy, że prawo o ruchu drogowym całkowicie, niezależnie od sytuacji zabrania wchodzenia pieszemu na pasy kiedy pali się czerwone światło. Mandat za wykroczenie to 100 zł, a warto pamiętać, że za wbiegnięcie na pasy będzie o 50 zł wyższy.

Kierowcy też muszą uważać. Zwłaszcza na przejściach dla pieszych, gdzie nie ma regulowanego światłami ruchu, a są dwie jezdnie w tym samym kierunku. Przed przejściem dla pieszych nie wolno wyprzedzać innego pojazdu. Nie wolno również wyprzedzać na samym przejściu. Jeżeli ktoś jadąc obok nas np. zwalnia przed przejściem dla pieszych, musimy zrobić to samo, spodziewając się, że chce przepuścić pieszego przez jezdnię. Takich niebezpiecznych miejsc jest w Lubinie sporo. Jest na skrzyżowaniu z Gwarków i Krupińskiego, ale tu najczęściej ruch regulowany jest sygnalizacją świetlną. Natomiast szalenie niebezpieczne przejścia dla pieszych są na DK 3 koło salonu BMW oraz na ul. Legnickiej, kolejne na ul. Piłsudskiego (Kaufland), ul. Zwierzyckiego (Kaufland/Obi), a także na wysokości Dino na ul. Hutniczej (tutaj są aż cztery pasy ruchu).

Za wyprzedzanie na lub przed przejściem dla pieszych, które to uznawane jest za jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń, policjanci wlepiają 200 zł mandatu i 10 pkt karnych.

Sprawdź także

Okradał górników, kiedy ci pracowali

54-letni złodziej już jest w rękach policji. Okradał górników, kiedy ci pracowali. Złodziej grzebał w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com