czwartek , 24 czerwca 2021

Niedoszli złodzieje bankomatu w Biedronce w Ścinawie zatrzymani

Narobili szkód, a bankomatu i tak nie ukradli. Szajka z powiatu górowskiego zatrzymana. Kara to nawet 10 lat więzienia.

Sprawa nie była łatwa do rozwiązania, bo ekipa trzech złodziei do Ścinawy przyjechała na gościnne występy. Nie dość, że przyjechali kraść, to jeszcze pożyczonym samochodem, który po nieudanym „napadzie” na bankomat został uszkodzony i oddany właścicielowi. To volkswagen transporter. 

Kiedy już przeanalizowano ślady z miejsca przestępstwa w Ścinawie i wymieniono informacje z policjantami z innych komend powiatowych, wytypowano podejrzanych z powiatu górowskiego.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu górowskiego, już trzy dni po zdarzeniu. Wszyscy trzej przebywali u konkubiny jednego z nich. Dodajmy, że z zatrzymaniem podejrzanych nie poszło gładko. Nie chcieli wpuścić mundurowych. Potrzebne było wejście siłowe, które ze swoim sprzętem, na zlecenie policji, zrealizowali górowscy strażacy. Niedoszli złodzieje bankomatu w Biedronce w Ścinawie to mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 29, 31 i 34 lat. ,

Podejrzani trafili do policyjnej celi, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora prowadzącego śledztwo i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia. O sprawie pisaliśmy tutaj (kliknij).

Sprawdź także

Okradał górników, kiedy ci pracowali

54-letni złodziej już jest w rękach policji. Okradał górników, kiedy ci pracowali. Złodziej grzebał w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com