wtorek , 1 grudnia 2020

Lubi miód, słodycze, alkohol, płaci czyjąś kartą…

16 zarzutów usłyszał 19 latek. Specjalizował się w kradzieżach i włamaniach. Najchętniej zabierał alkohol, papierosy i słodycze. Raz nie pogardził nawet 5 słoikami miodu.

Praca operacyjna lubińskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Podejrzany to mieszkaniec Lubina w wieku 19 lat. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzieże sklepowe i włamania do sklepów spożywczych. Kradł wszystko co mógł łatwo sprzedać, przede wszystkim alkohol, papierosy i słodycze. Ponadto, kryminalni ustalili, że 19 – latek użył nie swojej karty płatniczej, za pomocą której robił zakupy na stacjach benzynowych. Łączna suma strat to ponad 21 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, lubinianin w tracie zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Młodemu mężczyźnie, może grozić nawet do 10 lat więzienia.
19 – latek brał z półek sklepowych wszystko, co mógł później łatwo sprzedać. Lubinianin tak się wyspecjalizował w kradzieżach, że za jednym razem wyniósł z jednego ze sklepów karton z ponad 400 paczkami papierosów rożnych marek. Jak ustalili policjanci, podczas swojego przestępczego procederu, starał się zazwyczaj wykorzystać zamieszanie w sklepie. Na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież markowego alkoholu oraz około tysiąca sztuk rożnego rodzaju słodyczy.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany był odpowiedzialny także za włamanie do sklepu owocowo – warzywnego, skąd ukradł 5 słoików miodu. Natomiast po włamaniu się do lokalu gastronomicznego, zabrał pieniądze w kwocie 600 złotych.

Kryminalni w toku wykonywanych czynności ustalili, że młody mężczyzna dokonał również dwóch włamań na konto bankowe i przy użyciu nie swojej karty płatniczej, na stacji paliw kupił alkohol i papierosy. Twierdził, że karty płatnicze znalazł na chodniku.

To jednak nie wszystkie przewinienia 19 – latka. Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie wykazało, że była to amfetamina.

Sąd zdecyduje jaką karę otrzyma. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Sprawdź także

Amator dobrych ciuchów i …nożyc ogrodniczych

Wchodził do sklepu, brał towar i wybiegał nie płacąc. Najchętniej kradł markowe ciuchy, ale połasił …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com