piątek , 30 lipca 2021

Drogowi śmieciarze z Parszowic – zatrzymani

Sprawcy wysypania śmieci na drogę powiatową w Parszowicach zostali ustaleni. Powiat będzie się domagał pokrycia kosztów utylizacji odpadów.

Do wysypania kilkudziesięciu ton śmieci na drogę i przylegający do niej teren tuż przy dawnym zamkniętym składowisku komunalnym w Parszowicach doszło z 25 na 26 czerwca. Praca mundurowych ze Ścinawy doprowadziła na ślad 25-latka z powiatu strzelińskiego i jego 48-letniego kolegi z powiat wrocławskiego. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawę prowadzili policjanci ze Ścinawy. Przeglądali zapisy monitoringów, zbierali informacje o transportach. Ostatecznie ustalono obydwu sprawców zaśmiecenia drogi w Parszowicach. Młodszego 25-latka zatrzymano 14 września w domu. Kolejny ukrywał się, ale pod koniec września sam zgłosił się do prokuratury.

Obaj śmieciarze odpowiedzą za to co zrobili, przed sądem. Powiat będzie się domagał zadośćuczynienia. Na koszt podatników, jako zarządca drogi powiat uprzątnął 32 tony śmieci, co kosztowało 8 tys. zł – Będziemy żądać zwrotu kosztów utylizacji śmieci i ich wywiezienia. Mamy nadzieję, że sprawca zostanie surowo ukarany – czytamy w oficjalnym komunikacie powiatu lubińskiego.

O sprawie pisaliśmy w czerwcu – „Droga nieprzejezdna, wysypano tony śmieci”.

Sprawdź także

Okradał górników, kiedy ci pracowali

54-letni złodziej już jest w rękach policji. Okradał górników, kiedy ci pracowali. Złodziej grzebał w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com