poniedziałek , 21 września 2020

Policjanci z Rudnej pomogli w likwidacji plantacji konopi

Policjanci wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Rudnej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Mundurowi w jednym z domów na terenie gminy Rudna zabezpieczyli 87 sztuk roślin konopi w fazie kwitnięcia.

Jak się okazało, plantacja marihuany zorganizowana była na poddaszu w jednym z domów. Funkcjonariusze  znaleźli aż 87 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Jak ustalili śledczy, uprawa ta mogłaby dostarczyć znaczną ilość środka odurzającego w ilości nie mniejszej niż ponad 2 tysiące porcji handlowych tego narkotyku.

W trakcie przeszukiwania mieszkania jednego z zatrzymanych, policjanci znaleźli również worek foliowy z zawartością suszu oraz wagę elektroniczną.

W związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków policjanci pionu kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 47 lat. Wobec jednego z podejrzanych, po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów przez prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

rudna.pl

Sprawdź także

26 – letni mieszkaniec Lubina zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 26-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com