wtorek , 1 grudnia 2020

Droga nieprzejezdna. Wysypano tony śmieci

Do zdarzenia doszło w nocy. Na drogę powiatową tuż przed Parszowicami (gm. Ścinawa) wysypano kilkadziesiąt ton śmieci.

Odpady miały najprawdopodobniej nielegalnie trafić do niecki dawnego składowiska komunalnego w Parszowicach. Wyłamano bramę wjazdową, ale sprawcom nie udało się wjechać na zamknięte od kilkunastu lat składowisko. Wykiprowali zatem odpady przed bramą. I na drodze powiatowej łączącej Parszowice z Wielowsią. Droga jest nieprzejezdna. Transportów musiało być kilka. Najprawdopodobniej 2-3 wywrotki naczepy. Ostatni rozładunek nastąpił już na drodze. W rezultacie droga jest nieprzejezdna.

Śmieci to niewątpliwie odpad po wstępnym przetworzeniu. Jego rodzaj wskazuje, że jest to materiał dla spalarni, lub np. cementowni wykorzystywana jako dopalacz do pieca. Odpad ten określa się jako pozostałość po segregacji odpadów, z którą nie można już nic dalej zrobić w kwestii odzyskiwania surowców. Śmieci na pewno pochodzą z profesjonalnej instalacji do wstępnego zagospodarowywania odpadów. Widać, że są tam różnego rodzaju materiały, które zostały rozdrobnione i przeszły przez sita do segregacji, a być może i urządzenie do rozrywania worków z tworzyw sztucznych.

Sprawę bada policja. Droga jest powiatowa, zatem jej zarządca, będzie musiał uprzątnąć odpady. Z ich utylizacją będzie to kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Sprawdź także

Amator dobrych ciuchów i …nożyc ogrodniczych

Wchodził do sklepu, brał towar i wybiegał nie płacąc. Najchętniej kradł markowe ciuchy, ale połasił …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com