poniedziałek , 21 września 2020

Potrącenie na ul. Leśnej

W dniu wczorajszym, około godziny 18.00, na skrzyżowaniu ulic Leśnej z Jeżynową w Lubinie, doszło do potrącenia 41-letniego mężczyzny przez kierującego samochodem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec Lubina, w dniu wczorajszym (22.01.2020), około godziny 18.00, na skrzyżowaniu ulic Leśnej z Jeżynową, prawdopodobnie nie zachował szczególnej ostrożności i wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód marki Jeep, którym kierował 41–letni mężczyzna. W wyniku poniesionych obrażeń pokrzywdzony został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Zarówno kierowca jak i pieszy w chwili wypadku byli trzeźwi. Na miejscu pracowali lubińscy policjanci. Teraz funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność i rozwagę na drodze. Jedna nieprzemyślana decyzja i nietrudno o tragedię.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym i rowerzystom, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy. Na drogach powiatu lubińskiego policjanci ruchu drogowego robią wszystko, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Wiele jednak zależy od samych – kierowców, pieszych i rowerzystów. Zimowa pogoda, zapadający szybko zmrok i padający deszcz ogranicza widoczność kierowców, dlatego też stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ostrożność i czujność, może uratować nasze życie.

galeria dostępna TUTAJ

inf. KPP Lubin, 
fot. RM/Lubinextra

Sprawdź także

Pożar mieszkania na Mickiewicza

Do groźnego pożaru doszło wczoraj w nocy w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com