czwartek , 23 stycznia 2020
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Mazda wjechała pod pociąg

Mazda wjechała pod pociąg

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj po godzinie 17 na przejeździe kolejowym w okolicach Obory. Pod nadjeżdżający pociąg towarowy wjechał samochód. Na szczęście podróżujący mazdą doznali lekkich obrażeń.

Pociąg towarowy składający się z lokomotywy i 9 wagonów, w tym 3 cystern przeznaczonych do przewozu siarki, należący do Pol-Miedź Trans jechał w kierunku Lubina. Przed przejazdem kolejowym, na którym są uszkodzone rogatki, maszynista zwolnił do prędkości około 20 km/h. W tym samym czasie od strony drogi krajowej nr 3 w stronę Obory jechała mazda, w której podróżowały dwie osoby. O uszkodzeniu rogatek przed samym przejazdem informuje znak STOP oraz tablica informacyjna.

Z niewyjaśnionych przyczyn kobieta, mieszkanka powiatu polkowickiego, wjechała na przejazd kolejowy, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdzającym składem towarowym, który uszkodził prawy bok pojazdu. Siła uderzenia była na tyle duża, że mazda znalazła się po drugiej stronie torowiska. Zablokowany jest jeden z dwóch torów.

Poszkodowani, kobieta i mężczyzna, zostali zabrani przez zespół pogotowia ratunkowego na szczegółowe badania do lubińskiego szpitala.

Na miejscu pracują policjanci z lubińskiej drogówki wraz z grupą dochodzeniowo – śledczą którzy wyjaśniają przyczynę zdarzenia oraz przedstawiciele spółki Pol-Miedź Trans i komisja z PKP PLK. Miejsce zdarzenia do zakończenia czynności zabezpieczali strażacy m.in. z OSP Szklary Górne.

Zjazd z ronda na drodze krajowej nr 3 w kierunku Polkowic w stronę Obory oraz ul. Szmaragdowa w Oborze od skrzyżowania z ulicą Szafirową jest zablokowany przez patrole Policji do czasu zakończenia czynności na miejscu zdarzenia.

galeria dostępna TUTAJ

Sprawdź także

Pożar osobówki na ul. Orlej

Mieszkańców ulicy Orlej wczesnym rankiem obudziły syreny. Na parkingu pod jednym z bloków spłonął samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com