poniedziałek , Październik 21 2019
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Śmiertelny wypadek na DK3 w Lubinie

Śmiertelny wypadek na DK3 w Lubinie

Nie żyje pasażer busa, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w połowie drogi między Szybem Głównym ZG Lubin, a Szybem Bolesław.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło po godzinie 11. Z niewiadomych przyczyn renault master z podwójną kabiną i skrzynią ładunkową zarejestrowany w powiecie lubińskim zjechał z prawego pasa drogi do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Z relacji świadków wynikało, że auto nie wpadło w poślizg tylko zjechało z drogi. W tym czasie kropił deszcz.

Pojazdem podróżowały cztery osoby. – Udzielaliśmy pierwszej pomocy relacjonuje kierowca volkswagena, przed którym jechało renault. Nie mogliśmy wyciągnąć jednej z osób bo była zakleszczona.

Na miejsce szybko dotarły służby ratunkowe, strażacy z JRGH przy ZG Lubin, a także PSP Lubin oraz trzy zespoły pogotowia ratunkowego. Poszkodowanym udzielano pierwszej pomocy. Na poboczu trwała też walka o życie najbardziej poszkodowanego pasażera. Niestety zmarł. Drugi z pasażerów – kobieta – mimo tego, że solidnie poobijana i jeszcze w szoku nie chciała żadnej dodatkowej pomocy, po obejrzeniu przez lekarza, na własne życzenie zrezygnowała z dalszej pomocy. Natomiast kierowca i trzeci pasażer trafili do szpitala. Mężczyzna, który zginął był mieszkańcem powiatu lubińskiego, miał 63 lata.

Pierwotnie droga była nieprzejezdna. Po około godzinie od wypadku udrożniono jeden pas ruchu w kierunku Lubina.

W ciągu dwóch tygodni to piąta śmiertelna ofiara wypadków na drogach powiatu lubińskiego. Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze S3 koło Chróstnika, w kolejnych dwóch wypadkach w odstępie tygodnia na skrzyżowaniu w miejscowości miłosna droga DK 36 zginęły kolejne dwie osoby.

Sprawdź także

Zabiła się pod pociągiem

Położyła się na torach. Przejechał ją szynobus Kolei Dolnośląskich. Ruch pociągów między Lubinem, a Legnicą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com