środa , 1 kwietnia 2020
Na topie

Zawaliła się kładka – zamknięta droga DK3 – FOTO, FILM

Do zawalenia kładki doszło dzisiaj około godziny 2.55. Obiektu pilnował pracownik GDDKiA. Dzisiaj kładkę oglądali eksperci. Z naszych informacji wynika, że jutro ma zapaść decyzja co dalej z tym obiektem mostowym będzie się działo i najważniejsza, czy pod kładką ponownie będą mogły jeździć samochody.

Już w sobotę doszło do opadnięcia jednego przęsła. Dzisiaj tuż przed 3 w nocy mocowanie przęsła nie wytrzymało i  mieszkańców obudził głuchy łomot. Doszło do katastrofy budowlanej. Pierwsze przęsło ze schodami spadło 4 metry w dół. Warto dodać, że drogowcy z GDDKiA stanęli na wysokości zadania, bo nie poprzestali tylko na wyłączeniu kładki z użytkowania, ale również pilnowali, aby nikt nie wchodził na ten obiekt mostowy. 

Dzisiaj kładkę łączącą Przylesie z centrum miasta oglądali  inżynierowie od budowy mostów z GDDKiA. Patrząc na szkody już teraz można założyć, że naprawa nie będzie trwała kilka dni. Nie wiadomo w jakim stanie są pozostałe przęsła i czy nie będzie konieczna rozbiórka całej kładki.

– Obiekt był monitorowany przez służby GDDKiA, w weekend został zabezpieczony i zamknięty dla pieszych. W nocy z niedzieli na poniedziałek kładka częściowo uległa uszkodzeniu. Nie ma możliwości wejścia na obiekt – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA oddział we Wrocławiu. – Z powodu uszkodzeń kładki została zamknięta tymczasowo droga krajowa. Sytuacja obiektu jest teraz analizowana przez grupę ekspertów, aby jak najszybciej doprowadzić do przejezdności na drodze krajowej – dodaje Szumiata.

Wyłączenie ważnej arterii miasta z ruchu spowodowało mocne utrudnienia na lubińskim Przylesiu. Jak informują lubinianie, bywa, że w korku można stać kilkanaście minut. Najtrudniej jest na wyjeździe z Przylesia na skrzyżowaniu Leśnej, Legnickiej (DK3) i małej obwodnicy. Do niedawna mało obciążony pas na wprost (z Leśnej w obwodnicę) i w lewo w kierunku Legnicy teraz staje się newralgicznym wyjazdem z Przylesia. Z tego powodu Leśna blokuje się nie tylko do Wyszyńskiego, ale nawet do Szpakowej.

– Jesteśmy w kontakcie z zarządcą dróg, które teraz są wykorzystywane do przejezdności. Jeśli w najbliższych dniach okaże się , że DK3 miałaby być dłużej zamknięta, to będziemy reagować na sygnalizację. Jednak dążymy do tego, żeby doprowadzić do jak najszybszej przejezdności – dodaje Magdalena Szumiata, po tym gdy spytaliśmy o wydłużenie czasu zielonego światła dla jadących na wprost i w lewo.

Film z monitoringu miejskiego udostępniony redakcji Lubinextra.pl przez Urząd Miejski. 

tekst i foto udostępnione za zgodą lubinextra.pl

Sprawdź także

Pożar auta na ul. Żurawiej

Do drugiego już w tym miesiącu pożaru samochodu osobowego doszło na ul. Żurawiej. Tej nocy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com