środa , 1 kwietnia 2020
Na topie

Pożar na Zalewie Małomickim FOTO, VIDEO

Do groźnego pożaru doszło dzisiaj po godzinie 12 na nieużytkach po Zalewie Małomickim. Spłonęło kilka hektarów lasu, który wyrósł w niecce, po starym zbiorniku wodnym.

Udział w akcji brały jednostki PSP Lubin oraz jednostki OSP z Księginic oraz Niemstowa. Do gaszenia zadysponowano także dwa samoloty DROMADER z lubińskiej Leśnej Bazy Lotniczej.

Gęsty dym widziany był z dużej odległości. Kierujący podróżujący drogą DK3 na wysokości osiedla Mickiewicza widzieli nad drogą czarną smugę na niebie. 

Strażakom sporo utrudnień sprawiał wiejący wiatr, który rozprzestrzeniał pożar. Dodatkowym utrudnieniem był brak sąsiedztwa hydrantu w miejscu zdarzenia. Potrzeba było kilku kursów wozów bojowych aby zapewnić dostępność wody. 

Nadleśnictwo Lubin do pomocy wysłało dwa samoloty z pobliskiej Leśnej Bazy Lotniczej, znajdującej się na terenie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego, które wykonały kilkanaście zrzutów wody. 

Mimo niesprzyjających warunków ogień udało się szybko opanować i ugasić. Następnie strażacy za pomocą tłumic i szybkiego natarcia dogaszali rozległe pogorzelisko.

Sprawdź także

Pożar auta na ul. Żurawiej

Do drugiego już w tym miesiącu pożaru samochodu osobowego doszło na ul. Żurawiej. Tej nocy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com