wtorek , 14 lipca 2020

Samochód rozbity, kobieta ocalała

Przez trzy godziny zablokowana była droga S3 między węzłami Chróstnik, a Kochlice. Na 283 kilometrze na pasie w kierunku Legnicy doszło do dachowania.

Najpierw kierująca citroenem berlingo zjechała na prawą stronę na pas awaryjny, gdzie najechała na krawężnik, następnie pojazd przeciął prawy i lewy pas odbijając się od barier na pasie zieleni, obracał się i zatrzymał się na środku drogi całkowicie blokując ruch.

Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe. Na szczęście ze wstępnej oceny świadków wynikało, że kierującej nic się nie stało. Samochód został bardzo poważnie uszkodzony, nie nadaje się do dalszej naprawy, wystrzeliły w nim również poduszki powietrzne. W trakcie zdarzenia z samochodu wyleciało bardzo dużo rzeczy, były m.in. torby z ubraniami, a także wózek inwalidzki kierującej. Wózek również został zniszczony.

Dodajmy, że w trakcie uderzenia w barierę energochłonną, drugą stroną S3 w kierunku Lubina jechał terenowy wóz energetyki, w jego grill wbił się fragment wózka niepełnosprawnej. – Gdyby nie ta bariera na pasie zieleni ten samochód uderzyłby w naszą terenówkę – mówili energetycy.

Świadek zdarzenia który jechał za citroenem potwierdził, że pojazd kierującej najpierw zjechał na prawą stronę, a następnie pojechał na pas zieleni, gdzie doszło do zderzenia z barierami i ostatecznie zatrzymał się na środku drogi.

Policja zorganizowała objazd kierując ruch samochodów jadących do Legnicy na dawną drogę nr 3, biegnącą wzdłuż nowej S3, przez Chóstnik, Karczowiska i Kochlice.

Sprawdź także

Toyotą w audi i rykoszetem w opla

(Lubin) Dwa rozbite samochody i jeden uszkodzony. Do poważnego zderzenia doszło dzisiaj przed południem na …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com