czwartek , 23 stycznia 2020
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Chciał spalić Euforię (dawny Gwarek)

Chciał spalić Euforię (dawny Gwarek)

To było podpalenie. Policja szuka sprawcy, który dzisiaj rano po wybiciu szyby wrzucił coś do środka PUB-u i wywołał pożar.

WAŻNY KOMUNIKAT !!!

W dniu dzisiejszym o godzinie 5:39 doszło do próby podpalenia Euforii przez nieznanego sprawcę. Prosimy o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonym filmie. Po wybuchu ognia na pewno będą ślady na twarzy/ ubraniu sprawcy np. przypalonych brwi/rzęs. Przewidziana nagroda za pomoc! PROSIMY O UDESTĘPNIANIE !!Wszelkie informacje proszę przekazywać na nr 112. Informujemy, iż mimo zaistniałej sytuacji lokal będzie czynny w piątek 18.01.2019. Serdecznie zapraszamy 🙂

Publiée par Pub Euforia sur Lundi 14 janvier 2019

Zgłoszenie o wybuchu ognia było przed godz. 6 rano. Po chwili na miejscu jako pierwsi byli policjanci. Za chwilę dotarli strażacy – w sumie cztery jednostki w tym PSP oraz JRGH z Zakładów Górniczych Lubin. Szybkie zauważenie ognia pozwoliło uratować budynek i szybko ugasić dzieło podpalacza. Strażakom zajęło to około godziny. Obawiali się jednak, czy ogień nie przedostał się nad strop. Po sprawdzeniu okazało się, że zabudowa nad barem ograniczyła rozprzestrzenianie się ognia. O 7. 30 było już po akcji gaśniczej.

Na miejscu pracował biegły z zakresu pożarnictwa i policyjni technicy. Spaliła się część baru. Zniszczone jest też jedno z okien. Pomieszczenie jest okopcone.

Budynek pierwotnie stanowił remizę strażacką z XIX/XX wieku. Jest wpisany do rejestru zabytków. Przez lata mieściła się w nim pijalnia piwa Gwarek. Ostatecznie Społem sprzedało obiekt, ma prywatnego właściciela, obecnie mieści się w nim PUB.

Sprawdź także

Spalił się w samochodzie

Tragedia na drodze koło Turowa (gm. Ścinawa). Strażacy gasili płonący samochód. Kiedy ugasili ogień okazało …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com