poniedziałek , 21 września 2020
zdj. ilustracyjne

Lubińscy policjanci apelują o ostrożność

Coraz bliżej do Świąt Bożego Narodzenia, tym samym coraz większy ruch w sklepach, hipermarketach i centrach handlowych. By nie stać się ofiarą kradzieży lubińscy policjanci apelują o zwiększoną ostrożność, a także rozwagę podczas internetowych zakupów.

Jak co roku w okresie przedświątecznym, trwa „gorączka zakupów”. W miejscach publicznych, a w szczególności w hipermarketach i galeriach handlowych można zauważyć zwiększony ruch. Nasz pośpiech, roztargnienie, brak ostrożności, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów – wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami zapominamy o podstawowych, często najprostszych zasadach bezpieczeństwa. 

Lubińscy policjanci apelują zatem, o czujność i rozwagę.

Pamiętajmy by wybierając się na zakupy nie brać ze sobą wszystkich oszczędności, a jedynie niezbędną gotówkę. Płaćmy za zakupy odliczoną kwotą, bez zbytecznego pokazywania rzeczywistej zawartości. Pieniądze powinny być schowane w bezpiecznym miejscu, najlepiej po wewnętrznej stronie kieszeni odzieży czy torby, zabezpieczonej guzikiem lub zamkiem. Istotne jest by nie pozostawiać portfela z pieniędzmi w otwartej torbie, na widoku, np. na ladzie sklepowej, 
Istotne jest również aby płaszczy, toreb i pakunków nie pozostawiać bez nadzoru.
Robiąc zakupy poprzez portale aukcyjne pamiętajmy także, że i tam mogą znaleźć się osoby nieuczciwe. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej nabytej rzeczy.

Pamiętajmy również o zachowaniu ostrożności podczas podróży w zatłoczonych, lokalnych środkach transportu. Wykazujmy się czujnością i zainteresowaniem otoczenia wokół.

W przypadku gdy podróżujemy własnymi samochodami, dbajmy o to, aby żadne wartościowe przedmioty nie znajdowały się w widocznym miejscu bez nadzoru. Pozostawione na siedzeniach klucze, dokumenty, torebki czy plecaki mogą okazać się łatwym łupem dla złodzieja.

inf KPP Lubin

Sprawdź także

Pożar mieszkania na Mickiewicza

Do groźnego pożaru doszło wczoraj w nocy w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com