wtorek , Listopad 12 2019
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Kierowca bardziej trzeźwy niż …pasażer
Urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu.

Kierowca bardziej trzeźwy niż …pasażer

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego. Okazało się, że kierowca zdecydował się kierować, samochodem bo …wypił mniej niż pasażerka.

Policjant, na co dzień pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, jadąc po służbie swoim samochodem przez jedną z miejscowości w powiecie wołowskim zauważył, że kierowca samochodu osobowego, którego styl jazdy mógł wskazywać na stan nietrzeźwości. Pijany kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, stwarzając zagrożenie dla innych pojazdów. Policjant wykorzystał moment, gdy kierowca zjechał na przysklepowy parking i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Nietrzeźwy został przekazany wołowskim policjantom. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Pijany kierowca może trafić na dwa lata do więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 października przed godziną 20.00 funkcjonariusz Wydziału Prewencji lubińskiej Komendy Policji będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na kierującego autem, który jechał całą szerokością drogi, niejednokrotnie zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej K-36 za Ścinawą w kierunku na Rawicz.

Kierowca po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a zdecydował się kierować, bo jego pasażerka miała w wydychanym powietrzu ponad 3 promile. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on teraz przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także

Zabiła się pod pociągiem

Położyła się na torach. Przejechał ją szynobus Kolei Dolnośląskich. Ruch pociągów między Lubinem, a Legnicą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com