sobota , Sierpień 24 2019
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Uwaga! Zmiana organizacji ruchu drogowego na przylesiu!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu drogowego na przylesiu!

Kierowcy przejeżdżający przez ulicę Sowią powinni zachować większą ostrożność. A to za sprawą zmian organizacji ruchu, która obowiązuje od poniedziałku, 2 października.

Mimo, że zmiana z pozoru nie jest duża, może wywołać niemałe zakłopotanie wśród uczestników ruchu drogowego.

I tak od poniedziałku, dla jadących ulicą Sowią od strony ulicy Kruczej, na wysokości przejścia dla pieszych w kierunku Salezjańskiej Szkoły Podstawowej (SSP) i wjazdu na drogę prowadzącą do szkoły, został umieszczony znak A-20 informujący o odcinku jezdni o ruchu dwukierunkowym.  Tym samym droga od tego miejsca do skrzyżowania z jednokierunkowej stała się przejezdną w dwóch kierunkach.

Na nowym odcinku drogi zostały umieszczone znaki m. in. o sposobie parkowania wzdłuż zatoki – znak T-30 (a nie jak do tej pory skośnie).

I tak dzięki tej zmianie powstały dwa skrzyżowania równorzędne, co oznacza, że jadący Sowią wzdłuż zabudowy szeregowej na wysokości wjazdu do SSP będą musieli ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z tej drogi, oraz kawałek dalej wyjeżdżającym od strony wieżowców z ulicy Sowiej. Dodatkowo, osoby chcące dojechać pod podstawówkę, nie będą musiały przejeżdżać przez ulicę Kruczą tylko z ul. Leśnej skręcić w ulicę Sowią i na skrzyżowaniu skręcić w prawo.

Ustawione nowe znaki prezentujemy poniżej na fotografiach.

inf./fot.: dzięki uprzejmości LubinExtra!

Sprawdź także

Zderzenie na Sikorskiego

Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów doszło dzisiaj na skrzyżowaniu na ul. Sikorskiego, w wyniku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com