wtorek , 14 lipca 2020

Przed nami Wszystkich Świętych

Przed nami dzień Wszystkich Świętych – lubińscy policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, nasze wizyty na cmentarzach są coraz częstsze. Lubińscy policjanci apelują o czujność i rozwagę, by nie stać się ofiarą kieszonkowców i złodziei, którzy tylko czyhają na każdą chwilę naszej nieuwagi.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W poprzedzającym to święto okresie udamy się na cmentarze odwiedzić groby naszych bliskich. Nie należy jednak zapominać o tym, że nie wszyscy będą skłonni uszanować wyjątkowość tego dnia, pełnego wspomnień i zadumy, a nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

W trosce więc o bezpieczeństwo lubińscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzu i w ich okolicy. Pamiętajmy, że złodzieje z reguły działają w grupie, często wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, mające na celu odwrócić uwagę osoby okradanej. Podczas robienia porządków przy grobach, nie należy pozostawiać torebek, płaszczy czy innych drogocennych przedmiotów bez nadzoru. Pieniądze, dokumenty, czy telefony komórkowe, w miarę możliwości należy trzymać przy sobie, w wewnętrznej kieszeni ubrania. Taką postawą możemy utrudnić złodziejowi ewentualną kradzież. Udając się na cmentarz ograniczmy się także do zabierania ze sobą niewielkiej ilości pieniędzy.

Oddając się refleksji i wspomnieniom, nie zapominajmy, że sprawą najważniejszą jest nasze bezpieczeństwo, dlatego też lubińscy policjanci apelują, by omijać ciemne uliczki czy parki. Warto wybrać dłuższą, ale o wiele bardziej bezpieczną drogę do domu.

W tym okresie gratką dla złodziei i włamywaczy są także puste domy i mieszkanie. Dlatego też przed wyjściem na cmentarz dokładnie sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte. Dobrym zabezpieczeniem może okazać się również sąsiad, który zwróci uwagę na nasze mieszkanie, podczas naszej nieobecności.

W przypadku gdy staniemy się ofiarą przestępstwa, należy o tym fakcie natychmiast poinformować Policję. Pamiętajmy by nie zacierać śladów i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które w znacznej mierze ułatwią pracę policji w zatrzymaniu sprawcy.

Doświadczenia lat ubiegłych, wskazują również na to, że Dzień Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu na drogach, dlatego też policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów drogowych, nie pozostawianie samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, dostosowanie prędkości do panujących, często trudnych warunków atmosferycznych. Należy także zwiększyć uwagę na znaki drogowe i sygnały nadawane przez funkcjonariuszy, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach. Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli nam bezpieczniej dojechać do celu. Nie zapominajmy również o pasach bezpieczeństwa i urządzeniach przeznaczonych do przewożenia dzieci. Wysiadając z samochodu, upewnijmy się, że dokładnie zamknęliśmy zamki w drzwiach, bagażnik, szyby. Nie pozostawiajmy we wnętrzu pojazdu żadnych wartościowych rzeczy mogących zwrócić uwagę potencjalnego przestępcy.

Apelujemy także do pieszych o wyposażenie swojego ubioru w elementy odblaskowe, poruszanie się po chodnikach i przechodzenie przez jezdnie w miejscach do tego przeznaczonych.

Oficer Prasowy

KPP w Lubinie

asp. szt. Jan Pociecha

Sprawdź także

Toyotą w audi i rykoszetem w opla

(Lubin) Dwa rozbite samochody i jeden uszkodzony. Do poważnego zderzenia doszło dzisiaj przed południem na …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com