piątek , 5 czerwca 2020
Na topie
Zdjęcie ilustracyjne

60 tys. zł za silnik od motorówki…

Dzięki współpracy służb Polski i Niemiec lubińscy policjanci odzyskali skradziony silnik.

26 letni obywatel Mołdawii trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna podejrzany jest o paserstwo. Lubińscy policjanci dzięki współpracy z policjantami z Niemiec i Strażą Graniczną namierzyli pojazd, którym był przewożony silnik z łodzi motorowej skradziony na terenie Niemiec. Wartość skradzionego mienia to ponad 60 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału prewencji i kryminalnego lubińskiej policji zatrzymali 26 letniego obywatela Mołdawii. Mężczyzna podejrzany jest o paserstwo. W samochodzie, którym poruszał się na terenie Polski funkcjonariusze zabezpieczyli silnik od łodzi motorowej o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy z policjantami z Niemiec oraz Strażą Graniczną.

Policjanci z Niemiec prowadzący sprawę kradzieży silnika z łodzi motorowej ustalili, że może on być przewożony przez teren Polski. Ta informacja została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej. Ci kontynuując postępowanie pozyskali informację, z których wynikało, że pojazd, którym miał być przewożony skradziony silnik może znajdować się na terenie powiatu lubińskiego. W sprawę włączyli się policjanci z Lubina. Na jednej z ulic miasta namierzyli poszukiwany pojazd. Został zatrzymany. W jego wnętrzu znajdował się kradziony silnik.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 26 letniego obywatela Mołdawii. Zatrzymany odpowie za przestępstwo paserstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy

KPP w Lubinie

Jan Pociecha

Sprawdź także

Spalił się w samochodzie

Tragedia na drodze koło Turowa (gm. Ścinawa). Strażacy gasili płonący samochód. Kiedy ugasili ogień okazało …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com