wtorek , Listopad 12 2019
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Przemoc psychiczna zabija po cichu – kampania KPP Lubin
kadr z materiału promującego kampanię KPP Lubin

Przemoc psychiczna zabija po cichu – kampania KPP Lubin

Dzisiaj ruszyła kampania społeczna lubińskiej policji pn. „Przemoc psychiczna zabija po cichu” Kampania skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, a ma na celu podwyższenie świadomości lokalnej społeczności na temat zjawiska przemocy psychicznej w rodzinach. Przemoc fizyczną prawie zawsze widać, w przeciwieństwie do przemocy psychicznej, której na pewno nie dostrzegą inne osoby, które Cię nie znają.

Zabija po cichu, bo jej nie widać i nie słychać. Dotyczy to przemocy psychicznej. Lubińska policja stworzyła spot edukacyjny, w ramach kampanii społecznej, który ma zobrazować ogromny problem, jakim jest przemoc psychiczna. Ludzie bardzo często przez wiele lat nie zdają sobie sprawy, że są ofiarami przemocy psychicznej, a przecież: izolacja, wyzwiska, ośmieszanie, groźby, kontrolowanie, poniżanie, krytykowanie, ograniczanie kontaktów, to tylko nieliczne jej formy.

Dzięki kampanii chcemy uświadomić, że przemoc zachodzi niezależnie od statusu społecznego. Bardzo często, gdy dojdzie do tragedii, słyszymy wypowiedzi sąsiadów, znajomych „przecież ta rodzina była wzorowa”. „Nigdy bym nie powiedział/powiedziała, że sprawca byłby do tego zdolny”

Lubińska policja chce uświadomić gdzie szukać pomocy.

Pamiętaj!!! Nie musisz pozostać ze swoim problemem sam/sama. Jest wiele instytucji, które mogą Ci pomóc: Policja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie, Miejsko -Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, służba zdrowia, oświata.

st. asp. Sylwia Serafin
Zespół ds. Profilaktyki Społecznej
KPP w Lubinie

inf/fot: matriały prasowe KPP Lubin

Sprawdź także

Pożar osobówki na ul. Orlej

Mieszkańców ulicy Orlej wczesnym rankiem obudziły syreny. Na parkingu pod jednym z bloków spłonął samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com