sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Wpadł w trakcie pościgu w Lubinie

Wpadł w trakcie pościgu w Lubinie

Wyjeżdżał ze stacji benzynowej na drodze nr 3. W tym momencie, w tym miejscu jechało nieoznakowane BMW lubińskiej policji. Motocyklista zaczął się dziwnie zachowywać i rozpoczął ucieczkę przed radiowozem.

Prosto ze stacji benzynowej „wleciał” w ul. Hutniczą, tu przejechał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu z AL. Kaczyńskiego i ten sam manewr wykonał na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II. Motocykl pędził dalej w kierunku Al. Maczka. Tam zawrócił, licząc najprawdopodobniej, że przyspieszenie „przecinaka” pozwoli umknąć policyjnemu BMW. Radiowóz był jednak cały czas „na ogonie” motocykla, a za kierownicą siedział jeden z najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy ruchu drogowego w Lubinie. Motocyklista wracając w kierunku skrzyżowania z Jana Pawła II z dużą prędkością wpadł w poślizg uderzył w krawężnik, położył motor i zaczął uciekać na piechotę w kierunku Ustronia IV. Funkcjonariusze opuścili radiowóz i po krótkim pościgu zatrzymali delikwenta.

Mężczyznę ucieczka będzie sporo kosztowała. Najpoważniejszym zarzutem poza niezatrzymaniem się do kontroli i ucieczką (po zmianie przepisów za ucieczkę kara do 5 lat pozbawienia wolności), jest jeszcze szereg wykroczeń drogowych, z których przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym i dwukrotne przejechanie przez skrzyżowania na czerwonych światłach, dopełnią surowej kary. Po zatrzymaniu (11.08) szybko okazało się też, że mężczyzna poszukiwany był przez kilka komend policji i prokuratur na terenie kraju za różnego rodzaju przestępstwa, a przede wszystkim do odbycia zasądzonej już kary pozbawienia wolności – wynika z informacji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Po udzieleniu uciekinierowi pomocy medycznej, mężczyzna został przekazany do zakładu karnego do odbycia kary. Tam tez będzie oczekiwał na kolejny wyrok w procesie o nowe przestępstwa – tym razem ucieczkę przed policją. 

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com