sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Policjanci na półkoloniach

Policjanci na półkoloniach

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, już od pierwszych dni wakacji, odwiedzali małych uczestników półkolonii w ramach działań profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ,,Bezpieczne Wakacje”.

Głównym celem spotkań było promowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi przekazywali informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź, każdy uczestnik półkolonii został przez policjantów obdarowany drobnymi upominkami w postaci zawieszek i kamizelek odblaskowych oraz książeczek edukacyjnych.

Nauka przez zabawę – tak najprościej można podsumować działania lubińskich policjantów zorganozowanych w ramach bezpiecznych wakacji, jakie zostały przeprowadzone przy współpracy z Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie,Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Lubinie, Młodzieżowym Domem Kultury w Lubinie, Akademią Twórczego Rozwoju w Lubinie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osieku.

Wypoczywające na półkoloniach dzieci mogły dowiedzieć się od policjantów jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji. Podczas 10 spotkań Policjantki z Zespołu Profialktyki Społecznej KPP w Lubinie opowiadały o bezpiecznych zachowaniach, przypominały podstawowe zasady poruszania się po drodze i odpowiadały na liczne pytania maluchów. Nie zabrakło informacji o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, zasadach poruszania się rowerem, czy postępowania w niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych, a także umiejętności informowania służb ratowniczych. Wiele pytań dotyczyło prawidłowych zachowań w kontaktach z osobami obcymi jak również z bezpańskimi zwierzętami. Jak zawsze bywa podczas takich spotkań, dzieci podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi codziennych zdarzeń. Po raz kolejny potwierdził się także fakt, że maluchy mają dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa i potrafią rozpoznać nieprawidłowe zachowania. Dlatego ważnym jest, aby dzieciom przekazywać tylko poprawne wzorce, które systematycznie utrwalane przyczynią się do ich dalszego bezpiecznego życia.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom pólkolonii, policjantki wręczały drobne upominki, m.in. kamizelki, zawieszki odblaskowe, książeczki edukacyjne i opaski niezgubki. Wszystkie elementy, mające zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, a także zwiększyć świadomość o zagrożeniach zostały sfinansowane ze środków przekazanych przez Fundację KGHM Polska Miedź.

mł. asp. Anna Szajbler

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej

KPP w Lubinie

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com