sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Potrącił chłopczyka na rowerze

Potrącił chłopczyka na rowerze

Złamał zakaz wjazdu i jechał deptakiem na terenach zielonych między ulicami Sztukowskiego a Gwarków. Tu potrącił 9-letniego chłopczyka jadącego na rowerze.

Około godziny 14.30 na deptak wjechała czerwona honda. Nie jechała szybko, ale to i tak nie uchroniło dziecka od potrącenia. Kierowca złamał przepisy. Z deptaku korzystają wyłącznie samochody służb miejskich i dostawcy towaru m.in. do punktu piekarniczego Hert. Nikt inny nie może sobie wjeżdżać na ten deptak. Jest tu wyraźne oznakowanie – zakaz ruchu. Dodajmy, że deptak przecina inny, również wyłączony z ruchu samochodów, ciąg pieszy wiodący od kładki na ul. Hutniczej w kierunku ul. Gwarków i dalej do ul. Krupińskiego.

– Jechał może ze 30 na godzinę opowiada jeden ze świadków potrącenia, ale tu nie ma szans na reakcję. To jest deptak, dzieci biegają, jeżdżą na rowerach. Tego samochodu nie powinno tu być! Nie krył zirytowania około 35-letni mężczyzna, który obok na boisku grał z dziećmi w piłkę.

Kobieta z małą półtoraroczną córeczką nie kryje zbulwersowania – tu jest tak cały czas, jeżdżą między słupkami, krzakami i kombinują jak wyjechać. To jest wina miasta i prezydenta, że nie ma tu jeszcze bardziej wyraźnego oznakowania, albo słupków ograniczających możliwość wjazdu.

Inny mężczyzna spokojnie sączący napój orzeźwiający na ławce, zadaje pytanie, czy prezydent też postawi tu barierki tak jak na Al. Niepodległości?

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com