sobota , Luty 16 2019
Strona domowa / ! Promowany / Uciekał policji – posiedzi w więzieniu

Uciekał policji – posiedzi w więzieniu

Uciekał przed policjantami. Nic bardziej głupiego nie mógł zrobić… Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Młody 19 letni kierowca, aby uniknąć policyjnej kontroli skręcił swoim samochodem w polną drogę. Został zatrzymany po policyjnym pościgu. Tego typu czyn to obecnie przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów od roku do lat 15.

Wczoraj około po godz. 18.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej patrolowali okolice miejscowości Rudna. Za kierownicą jadącego golfa zauważyli mężczyznę, wobec, którego mieli podejrzenia, iż nie posiada On prawa jazdy. Chcieli zatrzymać go do kontroli ten, aby jej uniknąć skręcił w polną drogę i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. Mężczyzna pomimo dawanych wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu kluczył bocznymi drogami robiąc wszystko, aby uniknąć zatrzymania. Po kilku kilometrach funkcjonariusze skutecznie zmusili go do zaprzestania dalszej ucieczki.

Jak się okazało podejrzenia policjantów potwierdziły się. 19 letni mieszkaniec gm. Rudna nie posiadał prawa jazdy. Jak tłumaczył policjantom to właśnie było powodem jego ucieczki przed funkcjonariuszami. Został zatrzymany.

Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy w świetle, których kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Oficer Prasowy
KPP w Lubinie
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601 974 322 

Sprawdź także

3 promile i do sklepu

Nie chciało mu się iść pieszo do niedalekiego sklepu, więc wsiadł do auta. Daleko nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com