sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Pożar w Orsku

Pożar w Orsku

Spłonęła część gospodarcza zamieszkanego budynku. Jedna z mieszkanek była lekko podczadzona. 

Pożar wybuchł wieczorem. Choć został dość szybko zauważony ogień zdążył objąć swoim zasięgiem całe poddasze. Paliło się nad częścią gospodarczą, a budynek jest połączony z częścią mieszkalną. Jednak dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Kiedy na miejsce dojechali strażacy zawodowi z Lubina, ogień został już w pełni opanowany przez ochotników m.in. z Orska. 

Miejsce akcji nie należało do łatwo dostępnych. Wokół wszędzie są zabudowania, a wjazd na podwórko, przy którym doszło do pożaru, praktycznie niemożliwy dla dużych strażackich wozów. Strażacy musieli rozłożyć kilka linii gaśniczych. Przed przyjazdem PSP z Lubina, wykorzystali też beczkowóz jednego z miejscowych gospodarzy, gdyż w hydrantach było niskie ciśnienie wody.

Kiedy na miejsce z Lubina przyjechała jednostka zawodowa wraz z drabiną, ogień był niemal ugaszony. Dokonano szczegółowych oględzin. Rewizję dachu przeprowadzono za pomocą drabiny. Tu bezcenna okazała się skrętna tylna oś tego pojazdu. Dzięki niej mógł on wjechać na posesję na której palił się dach budynku gospodarczego.

W akcji gaszenia brało udział sporo strażackich jednostek. Poza jednostką PSP z Lubina, wsparcia pożarnikom z Orska, Chobieni, Luboszyc i Gwizdanowa,  udzielił  strażacy zza Odry z Góry Śląskiej i Jemielna.

Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

 

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com