piątek , 7 sierpnia 2020

Pożar w kotłowni

Ogień w porę zauważono, a błyskawiczny przyjazd strażaków zapobiegł większym stratom.

Do pożaru doszło wczoraj ( po godz. 22) w kotłowni budynku wielorodzinnego przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Ścinawie. Nie do końca wiadomo jak doszło do zaprószenia ognia. Nie jest wykluczone,  że mogła to być próba rozpalania w piecu za pomocą benzyny. Wiadomo na pewno, że zapaliły się śmieci znajdujące się w przy piecu centralnego ogrzewania i paliwo w małym kanisterku. Spaleniu uległy m.in. drzwi do pomieszczenia. Uszkodzona przez ogień została również instalacja elektryczna.
Domownicy mieli dużo szczęścia. Ogień szybko został zauważony, a niemal natychmiastowy przyjazd strażaków z OSP w Ścinawie zminimalizował straty. Na strażnicy OSP jeszcze dobrze nie wybrzmiała trzecia syrena wzywająca strażaków do remizy, a już dwoma wozami gaśniczymi wyjeżdżały z niej zastępy OSP. Po kilkunastu minutach do Ścinawy dotarli również strażacy zawodowi z Lubina.
Po ugaszeniu ognia pomieszczenia zostały oddymione. Na wszelki wypadek na miejsce wzywano również zespół pogotowia ratunkowego, aby przebadać wiekowego (102 lata) mieszkańca Ścinawy, który w czasie akcji gaśniczej prowadzonej w piwnicy znajdował się w jednym z pomieszczeń na piętrze budynku.
Nikomu nic się nie stało. Strażacy przy okazji tej akcji zwracają uwagę, aby w kotłowniach nie trzymać niepotrzebnych przedmiotów, a już w szczególności kanistrów z paliwem.

Sprawdź także

Skręcał i nie zauważył, doszło do kolizji

Na uszkodzeniach samochodów skończyła się nieuwaga skręcającego busa na cmentarz w Rudnej.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com