piątek , 30 lipca 2021

Pościg za passatem (FILM)

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg wiódł ul. Zieloną, zahaczał o firmy zlokalizowane na obrzeżach Kłopotowa, a następnie skręcił w kierunku drogi K36.

Wszystko zaczęło się na ul. Małomickiej od niebezpiecznego wyprzedzania z dużą prędkością przed przejściem dla pieszych. Widzieli to policjanci ruchu drogowego. Chcieli zatrzymać volkswagena, ale jego kierowca ani myślał o poddaniu się karze. – Funkcjonariusze widząc niebezpieczną jazdę dali wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu przez kierującego. Ten zamiast zastosować się do ich poleceń jeszcze przyśpieszył i zaczął uciekać – informuje Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.
Kiedy uciekinier przejechał przez krajową trójkę, kluczył kombinował, aż znalazł się na ul. Zielonej. Z dużą prędkości pokonywał jej nierównośći, a następnie na obrzeżach Kłopotowa skręcił w kierunku drogi na Ścinawę. Tam po około kilometrze jazdy wpadł w ręce policjantów. W tym miejscu z uwagi na wcześniejsze zdarzenie drogowe z leśną zwierzyną (czytaj tutaj) jeden pas ruchu już był zablokowany, a na drugim na drodze stanął radiowóz. Uciekinier liczył, że przejedzie lasem, ale tu również były samochody i barierka zagradzająca wjazd na teren leśny.
– Kierowca volkswagena passata ma 27 lat – dodaje Pociecha, za ucieczkę przed policją, niebezpieczną jazdę, stanie przed sądem
Kierujący to mieszkaniec gminy Lubin. Nigdy nie dorobił się prawa jazdy. Grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Sprawdź także

Okradał górników, kiedy ci pracowali

54-letni złodziej już jest w rękach policji. Okradał górników, kiedy ci pracowali. Złodziej grzebał w …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com