wtorek , 1 grudnia 2020

Prawie „spłynął” z siedzenia

Kierowcy byli czujni, a sprawdzenie przez policję nie pozostawiło wątpliwości. Pijany kierowca ciężarówki został wyeliminowany z ruchu.

Około godziny 14 (13 maja) dyżurnego lubińskiej policji poinformowano, że dwupasmówką w Lubinie w kierunku Polkowic jedzie ciężarówka na tureckich numerach rejestracyjnych, a jej zachowanie na drodze budzi poważne wątpliwości o stan szofera. Do zatrzymania pojazdu doszło na wysokości Salonu Volkswagen-Audi.
Kierowca – obywatel Turcji, w zarejestrowanej w Turcji ciężarówce man – był kompletnie pijany. Niemal „spłynął” z siedzenia kierowcy wprost w objęcia funkcjonariuszy.
– Pijany kierowca został zatrzymany dzięki informacji od innych kierowców – wyjaśnia sierż. szt. Małgorzata Kaniowska z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – 32 letni mężczyzna jechał ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą drogą K-36 od strony Prochowic do Lubina. Zatrzymali go policjanci z Wydziału Prewencji lubińskiej Policji.
Podejrzenie, że ponad 20-tonową ciężarówką kieruje pijany szofer zostało potwierdzone. Mężczyzna przy pierwszym badaniu wydmuchał 1,98 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.
Ciężarówka pijanego kierowcy została administracyjnie zabezpieczona na strzeżonym parkingu.

DSC_0779_

Sprawdź także

Amator dobrych ciuchów i …nożyc ogrodniczych

Wchodził do sklepu, brał towar i wybiegał nie płacąc. Najchętniej kradł markowe ciuchy, ale połasił …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com