wtorek , Listopad 12 2019
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Groził nożem – trafił za kratki

Groził nożem – trafił za kratki

Na 3 lata i 6 miesięcy więzienia skazał legnicki sąd okręgowy Daniela G, 22-latka z Lubina, który pod koniec wakacji ubiegłego roku straszył nożem nastolatka aby ten oddał mu swój telefon.
Sprawca musi też zapłacić 1.000 zł zadośćuczynienia za doznane przez pokrzywdzonego krzywdy moralne.


Akt oskarżenia w tej sprawie w grudniu 2015 r. skierowała Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Do zdarzenia doszło 29 sierpnia 2015 r. ok. godz. 15.00 w okolicy stawów małomickich. Pokrzywdzony nastolatek przebywał tam wraz z kolegą. W pewnym momencie jeden z trzech znajdujących się nieopodal mężczyzn zawołał pokrzywdzonego i zaoferował kupno wędki. Pokrzywdzony odmówił. Po chwili już wszyscy mężczyźni, a wśród i Daniel G. zażądali od chłopaka, aby oddał im swój telefon komórkowy. Gdy ten nie zgodził się, dwóch napastników zaczęło go popychać, natomiast Daniel G. wyjął scyzoryk, rozłożył go i przyłożył pokrzywdzonemu do prawego boku. Następnie oskarżony otworzył saszetkę pokrzywdzonego i zabrał z niej komórkę. Potem sprawcy odeszli. Pokrzywdzony po chwili używając telefonu kolegi zawiadomił swojego dziadka oraz policję.
W toku śledztwa chłopcy rozpoznali Daniela G. jako jednego ze sprawców rozboju, podając charakterystyczne cechy jego wyglądu. Telefon odzyskano i zwrócono pokrzywdzonemu. Użytkował go mężczyzna, który twierdził, że kupił aparat na giełdzie w Lubinie.
Daniel G. usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia którego dopuścił się w warunkach recydywy, albowiem był już wcześniej – w 2013 r. – karany za takie samo przestępstwo przez legnicki sąd okręgowy i w związku z tym wyrokiem przez 1 rok i 7 miesięcy (do 17 września 2014r.) przebywał w zakładzie karnym.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel G. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Twierdził, że w tym czasie był zatrudniony w konkretnej firmie. Linię obrony zweryfikowano. Ustalono, że ww. pracował we wskazanym podmiocie dopiero od 15 września 2015 r.
Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w zakładzie karnym.
Danielowi G. groziła kara w wymiarze do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał go na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Skazany musi zapłacić 1.000 zł zadośćuczynienia za doznane przez pokrzywdzonego krzywdy moralne.
Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawdź także

Zabiła się pod pociągiem

Położyła się na torach. Przejechał ją szynobus Kolei Dolnośląskich. Ruch pociągów między Lubinem, a Legnicą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com