poniedziałek , Lipiec 22 2019
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Groził nożem – trafił za kratki

Groził nożem – trafił za kratki

Na 3 lata i 6 miesięcy więzienia skazał legnicki sąd okręgowy Daniela G, 22-latka z Lubina, który pod koniec wakacji ubiegłego roku straszył nożem nastolatka aby ten oddał mu swój telefon.
Sprawca musi też zapłacić 1.000 zł zadośćuczynienia za doznane przez pokrzywdzonego krzywdy moralne.


Akt oskarżenia w tej sprawie w grudniu 2015 r. skierowała Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Do zdarzenia doszło 29 sierpnia 2015 r. ok. godz. 15.00 w okolicy stawów małomickich. Pokrzywdzony nastolatek przebywał tam wraz z kolegą. W pewnym momencie jeden z trzech znajdujących się nieopodal mężczyzn zawołał pokrzywdzonego i zaoferował kupno wędki. Pokrzywdzony odmówił. Po chwili już wszyscy mężczyźni, a wśród i Daniel G. zażądali od chłopaka, aby oddał im swój telefon komórkowy. Gdy ten nie zgodził się, dwóch napastników zaczęło go popychać, natomiast Daniel G. wyjął scyzoryk, rozłożył go i przyłożył pokrzywdzonemu do prawego boku. Następnie oskarżony otworzył saszetkę pokrzywdzonego i zabrał z niej komórkę. Potem sprawcy odeszli. Pokrzywdzony po chwili używając telefonu kolegi zawiadomił swojego dziadka oraz policję.
W toku śledztwa chłopcy rozpoznali Daniela G. jako jednego ze sprawców rozboju, podając charakterystyczne cechy jego wyglądu. Telefon odzyskano i zwrócono pokrzywdzonemu. Użytkował go mężczyzna, który twierdził, że kupił aparat na giełdzie w Lubinie.
Daniel G. usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia którego dopuścił się w warunkach recydywy, albowiem był już wcześniej – w 2013 r. – karany za takie samo przestępstwo przez legnicki sąd okręgowy i w związku z tym wyrokiem przez 1 rok i 7 miesięcy (do 17 września 2014r.) przebywał w zakładzie karnym.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel G. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Twierdził, że w tym czasie był zatrudniony w konkretnej firmie. Linię obrony zweryfikowano. Ustalono, że ww. pracował we wskazanym podmiocie dopiero od 15 września 2015 r.
Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w zakładzie karnym.
Danielowi G. groziła kara w wymiarze do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał go na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Skazany musi zapłacić 1.000 zł zadośćuczynienia za doznane przez pokrzywdzonego krzywdy moralne.
Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawdź także

Śmiertelny wypadek na DK3 w Lubinie

Nie żyje pasażer busa, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do wypadku doszło …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com