czwartek , 23 stycznia 2020
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Ćpałeś? Nie jedź samochodem.
narkotyki

Ćpałeś? Nie jedź samochodem.

Noc z środy na czwartek długo zapamięta trzech kierujących. Wszyscy byli po narkotykach. Stracili prawa jazdy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali trzech kierowców. Wszyscy zdecydowali się kierować samochodami wiedząc, że wcześniej zażywali narkotyki. Dwóch z nich było pod wpływem amfetaminy a jedne metamfataminy.
Od kilku miesięcy lubińska policja dzięki współpracy z Urzędem Miasta Lubin dysponuje narkotesterem. Urządzenie pozwala policjantom na szybką weryfikacje czy kontrolowany kierowca nie jest pod wpływem środków odurzających.
Tylko w nocy ze środy na czwartek (11/12 maja) w ciągu 4 godzin policjanci zatrzymali 3 takich kierowców. Pierwszy 25 letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany o północy przez policjantów z Komisariatu Policji w Ścinawie. Badanie wykazało, że wcześniej zażywał metamefatinę. Pół godziny później u 20 latka z Lubina badanie wykazało środek odurzający w postaci amfetaminy. Ten i kolejny kierowca został zatrzymany przez policjantów z wydziału prewencji. Ostatni kierowca 24 latek z Polkowic został wyeliminowany z ruchu po godz. 3.00 nad ranem. Również u niego badanie wykazało, że wcześniej zażywał amfetaminę.
Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 2.

Sprawdź także

Spalił się w samochodzie

Tragedia na drodze koło Turowa (gm. Ścinawa). Strażacy gasili płonący samochód. Kiedy ugasili ogień okazało …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com