sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Skazany za potrącenie rowerzysty

Skazany za potrącenie rowerzysty

Ponad rok musieli czekać na sprawiedliwość. Leszek W. z Lasowic jest winny potrącenia Mariana Szymczyka z Dębca.

akta

Do wypadku doszło 6 listopada 2013 roku około godz. 11.30 na ul. Chobieńskiej w Ścinawie. Marian Szymczyk jechał na rowerze. Wiózł ze sobą narzędzia ogrodnicze, kiedy skręcał został potrącony przez volkswagena golfa, którym kierował Leszek W. z Lasowic.
Sąd stwierdził, że kierowca golfa nie zachował szczególnej ostrożności oraz bezpiecznej odległości w trakcie wyprzedzania rowerzysty – Mariana Szymczyka (imię i nazwisko publikujemy za zgodą rodziny). W wyniku potrącenia, rowerzysta doznał wieloodłamowego złamania kości czaszki. Do tego doszły uszkodzenia płatów ciemieniowych, stłuczenie płuc i liczne złamania w tym kręgów i stawu skokowego.

Mężczyzna w ciężkim stanie, nieprzytomny został zabrany helikopterem ratowniczym do jednego z Wrocławskich szpitali. Śmigłowiec lądował wtedy na boisku Odry Ścinawa. Obrażenia były ciężkie, w ocenie sądu zagrażały życiu potrąconego.

Mężczyzna nie wrócił do pełni sił. W pięć miesięcy po wypadku zmarł.

W wydanym wyroku Sąd Rejonowy w Lubinie orzekł, że kierowca golfa poruszał się z prędkością niebezpieczną, przekraczając dopuszczalną na ul. Chobieńskiej prędkość, dokonał też w nieprawidłowy sposób manewru wyprzedzania rowerzysty.

Leszek W. usłyszał wyrok 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Sąd przyznał córce Mariana Szymczyka, zwrot kosztów zastępstwa adwokackiego oraz niewielką nawiązkę. Ponadto skazany będzie musiał pokryć koszty procesu.

Wyrok jest prawomocny. Zapadł 19 grudnia 2014 roku.

Zdjęcia archiwalne, za zgodą LubinExtra.pl

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com