sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Zderzenie ciężarówek – zarzuty

Zderzenie ciężarówek – zarzuty

Wyprzedzał rowerzystę i spowodował zderzenie ciężarówek. Sprawę zbada sąd.

zderzenie ciężarówek

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko kierowcy ciężarówki, który nieostrożnie wyprzedzając rowerzystkę doprowadził do zderzenia z innym samochodem ciężarowym. Kraksa miała miejsce w piątek 13 czerwca, na drodze K 36 między Niemstowem, a Miłosną – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W wyniku zderzenia ciężarówek kierowca drugiego pojazdu doznał ciężkich obrażeń powodujących chorobę realnie zagrażającą jego życiu.

30-letni oskarżony Łukasz S. z Oleśnicy Małej jechał, ciężarowym manem z naczepą, z Lubina w kierunku Miłosnej. Tachograf wskazał, że kiedy zaczynał wyprzedzanie rowerzystki pojazd jechał 85 km/h.

Zdaniem prokuratorów kierowca źle jednak ocenił sytuację na drodze. W rezultacie doszło do zderzenia ze scanią. Kierowca z Oleśnicy aby uniknąć zderzenia oskarżony zaczął gwałtownie hamować, stracił jednak panowanie nad pojazdem i wjechał na lewy pas jezdni. Mimo, że kierowca nadjeżdżającej z naprzeciwka scanii zjechał na pobocze i także hamował, nie udało się uniknąć wypadku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości bezpłatnego dwutygodnika LubinExtra! prezentujemy poniżej.

W wyniku wypadku, którego skutkiem było m.in. zderzenie ciężarówek, kierowca scanii doznał bardzo poważnych obrażeń wewnętrznych zagrażających jego życiu.

Powołany w sprawie biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych stwierdził, że przyczyną zaistnienia zdarzenia było przekroczenie przez oskarżonego dopuszczalnej w tym miejscu dla pojazdów ciężarowych prędkości o ok. 15 km/h, jak również przeprowadzenie manewru hamowania w sposób gwałtowny i zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W ocenie biegłego kierowca Scanii także przyczynił się do wypadku, bo również jechał o 15 km/h
za szybko. Przekroczenie prędkości przez obu uczestników wypadku spowodowało wydłużenie drogi hamowania oraz brak możliwości uniknięcia zderzenia pojazdów. Stan zagrożenia spowodował jednak Łukasz S. Zachowanie pokrzywdzonego należy rozpatrywać w kategorii przyczynienia się do zaistnienia zdarzenia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz S. usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Łukasz S. nie był dotychczas karany.

Za spowodowanie wypadku, którego następstwem był ciężki uszczerbek na jej zdrowiu innej osoby grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Lubinie.

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com