sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Nękanie fotomodelki

Nękanie fotomodelki

Mieszkaniec Mielca odpowie za nękanie fotomodelki z Lubina. Chciał seksu za to, że nie ujawni zdjęć z nagą kobiet.

aeec0bcda3d0d08f2033501b5d77ff4b

Do sądu trafił już akt oskarżenia w sprawie, którą prowadziła Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Mieszkaniec Mielca (35 l.) włamaniu się na konto pocztowe mieszkającej w Lubinie, a zajmującej się modelingiem kobiety i nękał ją uporczywie przez 3 miesiące. Wysyłał jej obraźliwe wiadomości i szantażował ujawnieniem nagich zdjęć. Oczekiwał od fotomodelki seksu.

Kobieta do grudnia 2012 r. współpracowała z kilkoma fotografami. W trakcie sesji zdjęciowych wykonane zostały również zdjęcia bez ubioru. Fotomodelka część zdjęć publikowała na portalu kojarzącym modelki i fotografów. Akty magazynowała w internetowej poczcie w podfolderze „Zdjęcia” nie udostępniając ich w Internecie. Skrzynka była zabezpieczona hasłem.

1 grudnia 2012 r. oskarżony, który nie znał osobiście pokrzywdzonej, a wcześniej był użytkownikiem portalu kojarzącego modelki i fotografów, ominął informatyczne zabezpieczenie skrzynki pocztowej pokrzywdzonej włamując się na jej konto i uzyskał dostęp do nieprzeznaczonych dla niego informacji i zdjęć bez ubioru. Mało tego mężczyzna kilka razy włamywał się na konto pocztowe. Zmieniał hasło dostępowe. Kobieta musiała występować do operatora o odzyskanie konta. Mało tego w grudniu 2012 r. oskarżony dwukrotnie podając się za kobietę wysłał 12 jej „nagich” zdjęć do członka jej rodziny. Natomiast od grudnia 2012 do lutego 2013 mężczyzna wysłał do pokrzywdzonej wiele wiadomości SMS oraz MMS zawierających jej nagie zdjęcia. Wiadomości zawierały treści wulgarne i obraźliwe. Oskarżony szantażował także kobietę grożąc, że rozpowszechni jej zdjęcia z nagim wizerunkiem jeżeli ta nie odbędzie z nim stosunku seksualnego – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Wysyłane wiadomości często nawiązywały do jej życia osobistego i rodzinnego. Zboczeniec groził kobiecie, że ujawni zdjęcia jej dzieciom, a także, że umieści je wraz z danymi osobowymi i numerem telefonu na portalach internetowych, na których ogłaszają się kobiety parające się prostytucją. W końcu kobieta złożyła poszła ze sprawą na policję. Organa ścigania szybko udowodniły, że w Internecie nie ma anonimowości. Sprawca stalkingu został zatrzymany. tak skończyło się nękanie modelki.

Oskarżony nie przyznaje się do popełnionych przestępstw. Jego wyjaśnienia wskazały jednak na okoliczności, że dowodzące jego sprawstwa.

Mężczyzna ma wykształcenie średnie, jest elektrotechnikiem, dotychczas nie był karany. Za nękanie lubinianki grozi mu od 3 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Lubinie.

Stalking w polskim prawie uznawany jest od czerwca 2011 roku.

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com