piątek , 5 czerwca 2020
Na topie

Bułki w syfiastym bagażniku

Takiego transportu pieczywa policjanci dawno nie zabezpieczyli. Kierowca złamał wszelkie zasady transportu żywności bułki przewoził w syfiastym bagażniku.pieczywo

 

Na stanie nie było chwilowo samochodu dostawczego, to pieczywo wpakowali do osobówki. Problem w tym, że zasady higieny mieli za nic. Bułki leżały w bagażniku na różnego rodzaju gratach w tym kole zapasowym. Pieczywo transportowane było również w kabinie samochodu obok fotelika dla małego dziecka.

Kierujący wyjaśniał policjantom, że bułki w syfiastym bagażniku były przewożone, gdyż – chwilowo na stanie nie było samochodu dostawczego. Sprawa zajmie się również Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Do zatrzymania doszło w piątek we wczesnych godzinach porannych w trakcie rutynowych kontroli samochodów, poruszających się po terenie powiatu lubińskiego. Ich uwagę zwrócił renault, którym kierował 29-letni mieszkaniec Lubina. Jak się okazało jest on pracownikiem jednej z piekarni z terenu gminy Lubin.

W trakcie kontroli pojazdu ujawniono, że kierujący samochodem osobowym przewoził wyroby piekarskie niezgodnie z obowiązującymi przepisami, tym samym nie dopełnił obowiązku zapewnienia należytego stanu sanitarnego. Ponadto nie posiadał przy sobie odzieży ochronnej oraz wymaganych dokumentów tj. decyzji Sanepidu o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu artykułów spożywczych.

Pieczywo przewożone było w bagażniku i na tylnej kanapie, w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zanieczyszczonych. Jak ustalili funkcjonariusze produkty miały być dowiezione do jednego z polkowickich sklepów.

– W chwili obecnej sprawą zajmie się także Powiatowy Inspektor Sanitarny i za niezgodne z przepisami przewożenie artykułów spożywczych dostawca jak i właściciel piekarni mogą być ukarani karą grzywny – informuje st. sierż. Anna Szeliga z lubińskiej policji.

pieczywo3 pieczywo2

 

http://www.lubin.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=info070614&numer=29

Sprawdź także

Spalił się w samochodzie

Tragedia na drodze koło Turowa (gm. Ścinawa). Strażacy gasili płonący samochód. Kiedy ugasili ogień okazało …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com