środa , 25 listopada 2020

Bezpieczne ferie

Jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak uchronić się przed pogryzieniem przez psa. Policjanci uczą najmłodszych, aby dzieci miały bezpieczne ferie.

bezpieczne ferie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, odwiedzają placówki oświatowe. Prowadzą pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa i przestrzegają o zagrożeniach, które mogą pojawić się w trakcie zbliżających się ferii.

Bezpieczne ferie, to cykl spotkań, który prowadzą lubińscy policjanci. W szkołach mundurowi rozmawiają z uczniami o zagrożeniach i sposobach ich unikania w trakcie zimowego wypoczynku.

Przypominają, że wszyscy niezależnie od tego czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania czy na zorganizowanych wyjazdach, powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Z dziećmi policjanci rozmawiają się o miejscach stwarzających zagrożenie podczas zabaw na śniegu i lodzie. Wyczulają je również na obcych.

Ważnym elementem spotkań są również zasady poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne są się elementy odblaskowe.

Policjanci w trakcie prelekcji o bezpieczeństwie przekazują uczniom odblaskowe opaski i zachęcają do ich używania.

prelekcje prelekcje1 prelekcje2 bezpieczne ferie prelekcje5

http://www.lubin.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=info0802142&numer=30

Sprawdź także

Załóż i nie wstydź się – odblaski ratują życie

Niewidoczny rowerzysta, niewidoczny pieszy to plaga naszych poboczy. Niewidoczni codziennie igrają z życiem i sprawdzają …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com