sobota , Lipiec 21 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Autobus śmiertelnie potrącił kobietę na pasach

Autobus śmiertelnie potrącił kobietę na pasach

Miejski autobus skręcając z ul. Wyszyńskiego w Piłsudskiego potrącił kobietę. Pomocy natychmiast udzieliły uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego. Niestety obrażenia kobiety były zbyt poważne. Zginęła na miejscu.

– Szłyśmy do szkoły, koleżanka szła druga stroną ulicy ja z tej. Z daleka widziałyśmy że coś się stało i nikt nie potrafi pomóc poszkodowanej – opowiada Klaudia Borkowska i Joanna Foltyniewicz, uczennice „biol-chem” I liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Wydawało się, że wszyscy czekają nie wiadomo na co. Dziewczyny podbiegły do miejsca wypadku i nie zastanawiały się. Sprawdziły funkcje życiowe potrąconej i zaczęły reanimację.

Kiedy przyjechali ratownicy, przekazały szybko – 5 minut!. Akcję przejął zespół pogotowia ratunkowego, przygotowano defibrylator, jednak obrażenia potrąconej były zbyt poważne.

Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynika, że kierowca skręcał z ul. Wyszyńskiego w Piłsudskiego w stronę pętli. Na rondzie na przejściu dla pieszych potrącił około 65-letnią kobietę, która wracała z zakupów najprawdopodobniej w Kauflandzie. Pod autobusem zostały porozwalane zakupy. Z relacji świadków wynika, że kobieta zbliżała się już do chodnika, kiedy uderzył w nią miejski autobus.

Uderzenie, u kobiety spowodowało poważny uraz czaszki. Mimo zaangażowania i determinacji uczennic I LO, pieszej nie można było już pomóc. Do wypadku doszło około 7.30.

 

Sprawdź także

Zdarzenie pod Niemstowem

Niedostosowanie prędkości na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego, które kilka minut po godzinie 15 miało …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com