poniedziałek , Grudzień 17 2018
Na topie
Strona domowa / ! Promowany / Zablokował dojazd ratownikom

Zablokował dojazd ratownikom

Zaparkował na drodze pożarowej. Zespół ratownictwa medycznego miał problemy z transportem pacjenta.

Mieszkaniec Lubina zaparkował swój samochód blokując drogę pożarową. Nad ranem do mieszkańca osiedla Centrum wezwano pomoc medyczną.

Kierowca karetki miał problemy z zaparkowaniem pojazdu. Kolejny pojawił się, gdy zaistniała potrzeba przetransportowania pacjenta do ambulansu. Droga pożarowa, która powinna być zawsze drożna w takich przypadkach została zablokowana.

  25 sierpnia 2017 r. godz. 3.00 nad ranem dyspozytorka pogotowia ratunkowego z Lubina otrzymuje wezwanie do pacjenta. Starszy mężczyzna wymaga pomocy ratowników medycznych. Na miejsce zostaje wysłany zespół. Już na samym początku napotykają problem. Nie można podjechać pod klatkę, z której wpłynęło zgłoszenie. Jedyny dojazd, który powinien zawsze być drożny został zablokowany. Kierowca citroena zaparkował na drodze pożarowej.

Medycy wezwali policję. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy szybko ustalili właściciela pojazdu. Udali się do jego mieszkania. Mimo świecącego się światła wewnątrz i usilnego dobijania się do drzwi nikt nie otworzył policjantom.

Ratownicy medyczni po zbadaniu pacjenta uznali, że konieczne jest przetransportowanie go do szpitala. Chory mężczyzna nie mógł się poruszać samodzielnie, więc konieczny był jego transport na noszach do karetki. Przez blokujący samochód było to niemożliwe. W momencie, gdy czas płynie a pacjent czeka na pomoc ratownicy szukali miejsca, przez które mogli swobodnie przejechać noszami z chorym mężczyzną.

Przypominamy, że blokowanie drogi pożarowej zagrożone jest karą grzywny lub aresztu i w tym kierunku prowadzone jest obecnie postępowanie wobec właściciela citroena. Pacjent ostatecznie trafił do szpitala. Mamy nadzieję, że kierowcy parkujący na drogach pożarowych dwa razy się zastanowią zanim w takim miejscu zaparkują. Kiedyś to Oni będą być może potrzebować pomocy a karetka lub straż pożarna nie będzie mogła dojechać przez blokujący pojazd.

KPP Lubin

 

Sprawdź także

S3 Lubin-Legnica stan budowy na koniec stycznia

Budowa drogi S3 między Lubinem, a Legnica postępuje zgodnie z planem. Ze wstępnych informacji wynika, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com